Наша мрія зробити планету красивіше!
Ми вже почали!
Приєднуйтесь до ВР!

м. Харків, ТЦ Барабашово, Нові Лужники, маг.№9

Фурнітура для верхнього одягу та її види

Зручність, практичність та довговічність верхнього одягу багато в чому залежить від застосування добротних доповнюючих деталей. Їх заведено визначати спеціальним поняттям «фурнітура». У текстильній індустрії швейна фурнітура застосовується у величезних обсягах, тому виробники одягу воліють купувати її оптом у перевірених виробників та надійних постачальників.

Призначення та матеріали, з яких виробляється фурнітура

Додаткові деталі в одязі використовуються з різними цілями:

  • як застібки;
  • для посилення окремих елементів;
  • як декоруючі деталі;
  • для підвищення комфортності під час безпосередньої експлуатації виробів.

Як базові матеріали, з яких створюється фурнітура, виробники використовують сучасні види пластику, металу, шкіри, текстилю, дерева, а також комбінації зазначених матеріалів.

Різновиди фурнітури, що використовується для пошиття верхнього одягу

Індустрія сьогодні пропонує різноманітні види конструкційних деталей, що доповнюють одяг. Розглянемо найчастіші різновиди.

Ґудзики

По суті ці деталі є застібками, сімейство яких у сучасному виконанні досить численне. Ґудзики, якими оснащують верхній одяг, зокрема кожне чоловіче пальто, можуть бути:

  • однотонними, з гравіюванням, принтом або розписом;
  • найпростішої форми та оригінальної конфігурації;
  • з парою або двома отворами, на стійці та з прорізами для стрічки.

Дані фурнітурні деталі повсюдно застосовуються і за своїм прямим функціональним призначенням, і як оформлювальні вироби.

Кнопки

Кнопки на вигляд нагадують ґудзики, проте спеціальна фіксація набагато спрощує і прискорює процеси застібання і розстібання. Для застосування у верхньому, зокрема чоловічому одязі, їх переважно роблять із різних видів металу. У легких речах можуть зустрічатись і пластикові кнопки.

Застібки у вигляді блискавок

Блискавка, якою оснащена практично кожна чоловіча куртка, виконується у вигляді двох стрічок із зубцями, що йдуть паралельно. У процесі застібки стрічки блискавки зчіплюються та утворюють єдину сполуку.

Відповідно до своїх конструкційних особливостей блискавки поділяються на:

  • кручені (спіралеподібні);
  • литі (тракторні);
  • блискавки із металу з окремими зубцями.

Фіксуються блискавки обмежувачами та курсорами (одним або парою) зі ступорами або без.

Зазначені різновиди швейної фурнітури сьогодні найчастіше зустрічаються у різних зразках верхнього одягу для всіх категорій споживачів.